Dziś jest środa 8 grudnia 2021 roku Imieniny: Maria

Cuda natury. Najpiękniejsze miejsca świata

Cuda natury. Najpiękniejsze miejsca świata to temat prezentacji, którą obejrzeli w bibliotece 12 maja podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy. Prezentację przedstawiła dyrektor biblioteki Jadwiga Horanin,  omawiając  wyjątkowe miejsca  na wszystkich kontynentach.  W Europie były to: fiordy w Norwegii, turkusowe Jeziora Plitwickie w Chorwacji, Meteory w Grecji, gejzer Strokkur na Islandii, Matterhorn – skalno-lodowa góra w szwajcarskich Alpach oraz  polskie Tatry. W Azji – jezioro Bajkał na Syberii, Ha Long w Wietnamie, Kapadocji i Pamukkale w Turcji,  Morze Martwe oraz  Himalaje. W Afryce – Wodospady Wiktorii, majestatyczna rzeka Nil, Pustynie Namib i Sahara oraz najwyższa góra Afryki – Kilimandżaro. Na kontynencie Ameryki Północnej zdjęcia  Wodospadu Niagara w Kanadzie oraz leżącego  na terenie USA Wielkiego Kanionu, Parków Narodowych Yellowstone i Arches oraz Jeziora Kraterowego. Ameryka Południowa zachwyciła zebranych najwyższym wodospadem świata – Salto del Angel, Wyspami Galapagos na Oceanie Spokojnym oraz największą rzeką świata – Amazonką. Z terenu Australii i Oceanii Jadwiga Horanin zaprezentowała Wielką Rafę Koralową, granitowy klif – Wave Rock i niezwykłą formację skalną – Uluru. Swoją prezentację zakończyła zdjęciami lodowych krajobrazów Grenlandii oraz przekazaniem albumu dla przybyłych gości.