Dziś jest środa 19 stycznia 2022 roku Imieniny: Marta, Mariusz

Klikać każdy może

Klikać może każdy kto ma na to ochotę, nawet seniorzy, a nauka klikania najlepiej idzie na kursach dla seniorów organizowanych przez bibliotekę w Dzierżoniowie. Warto skorzystać z oferty skierowanej do seniorów z Dzierżoniowa i okolic. Bibliotekarze z wielką życzliwością i cierpliwością uczą surfowania dojrzałych uczniów. Kolejna edycja warsztatów komputerowych rozpoczęła się w siedzibie głównej w Rynku i w Czytelni Multimedialnej naosiedlu Różanym. Seniorzy są bardzo wytrwałymi i gotowymi na nowe wyzwania uczniami, na pierwszych spotkaniach rozpoczęli ćwiczenia nauki klikania prawym i lewym przyciskiem myszy, sformatowali dokumenty, nauczyli się tworzenia folderów i zapisali pierwsze pliki na komputerze. Bardzo przydatna okazała się informacja, co się dzieje z usuniętymi plikami i w jaki sposób można je odzyskać.

Seniorów, którzy pragną oswoić się z komputerem i skorzystać z bogactwa wiedzy zawartej w Internecie zapraszamy na kolejne, trwające osiem tygodni edycje kursu. Wystarczy zadzwonić i zarezerwować sobie miejsce. Tel 74/645 61 63. Zapraszamy!