Dziś jest czwartek 20 stycznia 2022 roku Imieniny: Fabian

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Ksiązki

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

W pierwszy czwartek marca odbyło się wspólne spotkanie członków Towarzystwa Oświatowego Ziemi Dzierżoniowskiej i Dyskusyjnego Klubu Książki, działającego przy Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej, w ramach wspólnie realizowanego projektu „Książka skarbnicą wiedzy i rozrywki”. Temat czwartkowego spotkania - „Nobliści z dziedziny literatury XXI wieku”.

„Gdybyśmy popłynęli do Szwecji, nie wpław oczywiście, ale promem, najlepiej luksusową "Polonią", gdybyśmy odwiedzili Sztokholm wyjątkowe miasto, leżące na 14 wyspach, połączonych 53 mostami, to najlepiej wybierzmy się 10 grudnia, gdy odbywa się tam uroczysta Ceremonia Wręczania Nagrody Nobla. Dzisiaj, niestety, jest 3 marzec, więc może wybierzmy się w inną podróż, w świat literatury. Wybierzmy kierunek - "Nobliści XXI wieku"- i ruszajmy”....

tak Jolanta Maniecka rozpoczęła swój wykład,przedstawiając na wstepie krótką informację o Alfredzie Noblu i zasadach przyznawania przez Akademię Szwedzką, ufundowanej przez niego nagrody w dziedzinie literatury. Następnie zabrała uczestników w niezwykle ciekawą i pełną wrażeń podróż. Jedenaście przystanków i tyle samo nazwisk pisarzy uhonorowanych przez Akademię, i tyle samo dzieł wartych przeczytania. Książki laureatów Literackiej Nagrody Nobla były wyeksponowane na wystawie towarzyszącej wykładowi i po spotkaniu wiele z nich zostało wypożyczonych. Dyskusja, która wywiązała się po wystąpieniu J. Manieckiej była bardzo ożywiona, ponieważ wiele osób chciało się podzielić swoimi refleksjami na temat współczesnej literatury. W związku z tym, że spotkanie odbyło się w tłusty czwartek, wszyscy zostali poczęstowani pączkami.

  {mosimage}

copyright: www.mbp.dzierzoniow.pl | 2012 All rights reserved