Dziś jest piątek 28 stycznia 2022 roku Imieniny: Walery, Karol

Podróż do kraju kwitnącej wiśni

Miłym gościem na spotkaniu Klubu Podróżnika, które odbyło się w bibliotece 2 grudnia, była Milena Prządo. Zabrała klubowiczów w wirtualną podróż do Japonii, którą odwiedziła w 2013 roku. Trasa wycieczki obejmowała Osakę, Kioto, Tokio, Narę i okolice Hakone (góra Fuji).Uczestnicy spotkania obejrzeli  ciekawą prezentację zdjęć przedstawiającą  kraj kwitnącej wiśni, jego zabytki  piękną przyrodę i mieszkańców. Japonia to kraj bardzo nowoczesny, z unikalną kulturą i kuchnią, ale również kraj wielu kontrastów. Milena Prządo przedstawiła nie tylko unikalną architekturę, ale także różne drobiazgi, które zaskakują turystę np. maszynę do ofoliowywania mokrych parasolek  przed wejściem do sklepu, hotele kapsułowe czy toalety  wyposażonej w sterowane elektronicznie udogodnienia (podgrzewany deska, muzyka itp.). Podróże to nie tylko zabytki i piękne widoki, ale również smaki. Uczestnicy spotkania mieli okazję spróbować   japońskiej herbaty – zielonej z prażonym ryżem oraz czekoladek o smaku zielonej herbaty matcha.