Dziś jest środa 30 listopada 2022 roku Imieniny: Justyna, Konstanty

Spotkania Klubu Podróżnika.


10 grudnia 2013 r., we wtorek odbyło się drugie spotkanie Klubu Podróżnika. Po spotkaniu inauguracyjnym, na którym gościem był podróżnik, Leszek Szczasny przyszła kolej na spotkanie przygotowane i przeprowadzone przez samych członków Klubu.Tematem pierwszego roboczego spotkania były książki z górnej półki, czyli wszystko o górach i ludziach gór. Prezentację na ten temat opracowała i przedstawiła Katarzyna Wasiluk.
Katarzyna Wasiluk: Przygotowując prezentację na to spotkanie wybrałam książki, które moim zdaniem są godne uwagi i polecenia. Wybrałam tylko kilka pozycji, mimo tego, że mogłabym o literaturze górskiej opowiadać godzinami. Moim ulubionym nurtem w tej literaturze są biografie i historie związane z naszymi najwybitniejszymi himalaistami. Polecam wszystkim książki, które opowiadają o złotym okresie polskiego himalaizmu.
Moje książki:
Rozmowy o Evereście Krzysztof Wielicki, Leszek Cichy
Ucieczka na szczyt Bernadette McDonald
Dotknięcie pustki, Zew Ciszy Joe Simpson
Seria GórFanka Anny Czerwińskiej
Atak rozpaczy Artur Hajzer
Góry na opok, czyli rozmowy o czekaniu Olga Morawska
Uciec jak najwyżej. Nie dokończone życie Wandy Rutkiewicz Ewa Matuszewska
Książki o Jurku Kukuczce Mój pionowy świat, Na szczytach świata oraz Ostatnia ściana
Po wysłuchaniu prezentacji, członkowie Klubu opowiadali o swoich doświadczeniach i przygodach. Były to opowieści o Górach Swoich, Karkonoszach, Tatrach, a nawet Dolomitach i Górach Fogarskich. Oprócz tych wspomnień pojawiły się anegdoty i marzenia o zdobywaniu najwyższych szczytów Europy.W drugiej części spotkania uczestnicy przenieśli się na Bałkany, a relacja Andrzeja Załużnego z podróży po Bałkanach zakończyła przedświąteczne spotkanie Podróżników w Bibliotece.Kolejne spotkania będą odbywać się co miesiąc, będą poświęcone m.in.:
Wielkiej Brytanii, Ukrainie, Rumunii, Miejscom we Wrocławiu, o których nie miałeś pojęcia.


 

copyright: www.mbp.dzierzoniow.pl | 2012 All rights reserved