Dziś jest środa 19 stycznia 2022 roku Imieniny: Marta, Mariusz

Zulu-Gula w bibliotece

Trzeba żyć tu i teraz. Żyć uważnie żeby niczego nie przegapić. To słowa Tadeusza Rossa wyjęte z jego autobiografii pt. Życie przerosło kabaret, którą promował na spotkaniu z czytelnikami dzierżoniowskiej biblioteki, które odbyło się 9 kwietnia w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Tadeusz Ross to artysta wszechstronny. Satyryk, piosenkarz,aktor. Autor tekstów kabaretowych, piosenek, scenariuszy filmowych oraz  książek dla dzieci. W ostatnim czasie napisał również książkę dla dorosłych, swoją autobiografię. Książkę bardzo osobistą, szczerą i odważną o  życiu prywatnym i zawodowym, o jego blaskach i cieniach.Odpowiadając na pytanie co zaimspirowało go do napisania tej książki,  powiedział - Napisać książkę może każdy, bo material na książkę nosi w sobie każdy czlowiek. Każdy ma swokją opowieść, a tę książkę  napisał  przede wszystkim dla swoich dzieci. Autor pięknie i ciepło opowiadał o babci Anieli, która go wychowywała po śmierci matki. Wraz z uczestnikami spotkania wspominał popularne audycje, w których występował i do których pisał teksty – Rossmówki nadawane w  Programie Trzecim Polskiego Radia w ramach audycji 60 minut na godzinę oraz program satyryczny Zulu-Gula emitowany w TVP 1. Program wyśmiewający absurdy polskiej rzeczywistości był w latach 1992-1995 niezwykle popularny. Opowiadał też o  spotkaniach ze znanymi ludźmi artystami i politykami, których spotkał na swojej drodze. Dodatkową atrakcją wieczoru był mini występ kabaretowy i wspólne śpiewanie piosenki Que sera, sera. Na zakończenie czytelnicy ustawili się w kolejce po autografy. Czas podpisywania książek był okazją do krótkiej rozmowy i  pamiątkowych zdjęć.