Dziś jest piątek 28 stycznia 2022 roku Imieniny: Walery, Karol

Spotkanie z historią

28 lutego członkinie Dyskusyjnego Klubu Książki, działającego przy  bibliotece, spotkały się by podyskutować o książkach Sławomira Kopra, autora literatury faktu
i wielu książek historycznych, które w ostatnim czasie cieszą się ogromnym powodzeniem wśród czytelników. Wiele publikacji tego autora dotyczy dwudziestolecia międzywojennego (Życie prywatne elit Drugiej Rzeczpospolitej, Życie prywatne elit artystycznych Drugiej Rzeczpospolitej, Afery i skandale Drugiej Rzeczpospolitej, Wpływowe kobiety Drugiej Rzeczpospolitej). Jest to okres w naszej historii niezwykle barwny i ciekawy, kiedy kwitło życie towarzyskie i żyli wielcy niepowtarzalni artyści estradowi, kabaretowi, pisarze, malarze, aktorzy. Klubowiczki zastanawiały się na czym polega fenomen popularności twórczości Sławomira Kopra i zgodnie stwierdziły, że jego książki nie są nudnymi tomami, przeznaczonymi dla wąskiego grona specjalistów, opatrzonymi mnóstwem nużących przypisów. Napisane są prostym, zrozumiałym  językiem i przeznaczone dla przeciętnego czytelnika, który o historii nie wie zbyt wiele. Autor pisze o mało znanych faktach, z życia swoich  bohaterów, które  do tej pory najczęściej były przemilczane. Odkłamuje historię. Wielkie postacie w jego utworach to także zwykli  ludzie, którzy popełniają błędy, zdradzają, kochają i cierpią. Ze swoimi wadami i słabościami są bardziej autentyczne i bliskie przeciętnemu czytelnikowi. Ubarwione anegdotami i ploteczkami  książki Sławomira Kopra są pasjonującą, wywołującą emocje  lekturą.  Nie można wobec nich przejść obojętnie i to jest odpowiedź na pytanie skąd tak duże zainteresowanie twórczością autora.
W drugiej części spotkania Joanna Drozdowska -Wrońska przedstawiła kolejną część zdjęć ze swojej interesującej podróży po Kanadzie.

copyright: www.mbp.dzierzoniow.pl | 2012 All rights reserved