Dziś jest Niedziela 27 listopada 2022 roku Imieniny: Franciszek

Autobiografia Krystyny Mazurówny w DKK

W ostatni czwartek lutego na sptokaniu Dyskusyjnego Klubu Książki w Dzierżoniowie rozmawiano o książce Krystyny Mazurówny Burzkiwe życie tancerki.

00maz1.jpg

Jest to autobiografia, w której artystka z dystansem do własnej osoby, czasem dowcipnie, opisuje swoje życie i karierę artystyczną w kraju i za granicą. Mazurówna to osoba, która budzi różne emocje
- u jednych pozytywne, u innych negatywne, jednak nie sposób przejść obok niej obojętnie. Ekscentryczna i szokujaca, żywa legenda polskiego tańca wciąż zwraca na siebie uwagę.
W młodości nie bała się przełamywać obyczajowego tabu. Była pierwszą polską tancerką, która porzuciła balet by zatańczyć jazz. W siermiężnych latch PRL- u wiodła barwne życie niezależnej kobiety. Córka lwowskiego profesora matematyki Stanisława Mazura, miała bardzo dobre relacje
z ojcem. Dom i rodzina dawały jej duże poczucie bezpieczeństwa. Klubowiczki zgodnie stwierdziły, że to właśnie bezpieczne i szczęśliwe dzieciństwo miało duży wpływ na jej osobowość i poczucie własnej wartości. Opinie pań o książce i o autorce są bardzo różne, bo każda z nas jest inna. Jednak w jednym wszystkie były zgodne – Krystyna Mazurówna to tancerka obdarzona dużym talentem, z uporem i ciężką pracą dążąca do celu, odważna i bezkompromisowa. Pomysłowa choreografka, dla której życie jest wspaniałą przygodą.

Następne spotkanie DKK odbędzie się 2 kwietnia, gościem bibioteki będzie Jacek Hugo Bader – reporter i dziennikarz piszący o Rosji, autor książek : Biała gorączka, W rajskiej dolinie wśrod zielska i Dzienniki kołymskie. Zapraszamy.

00maz2.jpg

copyright: www.mbp.dzierzoniow.pl | 2012 All rights reserved