Dziś jest czwartek 20 stycznia 2022 roku Imieniny: Fabian

O wpływie pełni księżyca na wymiary kocich ogonów

 

O wpływie pełni księżyca na wymiary kocich ogonów, sukcesie Akademii Pana Kleksa i zakusach do ekranizacji w Hollywood oraz innych ważnych fragmentach z życia Jana Brzechwy. Nie żałuję, że przeczytałam książkę  Mariusza Urbanka ,,Brzechwa nie dla dzieci". Dowiedziałam się z niej wielu bardzo ważnych rzeczy o moim ulubionym bajkopisarzu. Jeszcze bardziej utwierdziłam się w przekonaniu, że Jan Brzechwa jest pisarzem ponadczasowym.

 

 

Czytanie tej książki rozwlekło się w czasie. Trochę z braku czasu, trochę  z potrzeby przemyśleń na temat treści zawartych w tej interesującej lekturze.

Dzięki tej książce poznałam Jana Brzechwę bliżej. Daleka jestem od oceny wyborów życiowych pisarza. Dla mnie Brzechwa to wspaniały pisarz i poeta. Pewne wątki z życia Pisarza i po jego śmierci zawarte w  tej lekturze nie zmieniły mojego nastawienia do autora. Tadeusz Konwicki powiedział: ,, Janek Brzechwa w mojej pamięci jest słoneczny, z nim nie łączą się w mojej pamięci żadne jakieś chmury, żadne zawieruchy, żadne wiatry. To był wspaniały, strasznie sympatyczny człowiek." Od siebie dodam, że książkę należy przeczytać.

Maria Kirkiewicz

DKK Ostoszowice

copyright: www.mbp.dzierzoniow.pl | 2012 All rights reserved