Dziś jest czwartek 20 stycznia 2022 roku Imieniny: Fabian

Potworna książka!

 

Spotkanie z Motylami Książkowymi w bardzo śmiesznej sprawie, czyli zabawy z książką, mierzenie smoka, leżenie sobie na dywanie,rysowanie piramidy z ludzi ,oraz robienie groźnych min.Hevre Tullet jest autorem niezwyklej książki dla dzieci ,,A gdzie tytuł?". Spotkanie z tą książką było jedynie pretekstem do fantastycznych zabaw.Na spotkaniu w Dyskusyjnym Klubie Książki 7 maja przedszkolaki szalały z radości, gdyż odwiedziła ich smoczyca Zuzia.

 

 

Dzięki niej dokonaliśmy pomiarów na różne sposoby. Na przykład: ile dzieci zmieści się wzdłuż i wszerz Zuzi? Ile tip-topów zrobi Pani Grażyna na długości smoka? Albo ile dzieci udźwignie Zuzię? Mało tego: bardzo śmieszne ilustracje oraz humorystyczne teksty zawarte w książce Hevre Tulleta oglądane z rożnej perspektywy na dywanie bardzo się wszystkim spodobały. W nawiązaniu do treści książki dzieci wykonywały groźne miny i próbowały oswoić potwora z opowiadania. Podczas konkurencji podawania sobie smoka z rąk do rąk dzieci bawiły się doskonale.

 

 

Aby pokazać moc drzemiącą w grupie, postanowiliśmy wykonać piramidy z ludzi. Sławne wieże zwane Castellami wznoszone w czasie niektórych świąt w Katalonii wyszły nam znakomicie na papierze. No i wreszcie na koniec postanowiliśmy nadać książce tytuł. Potworna książka! - zadecydowały dzieci. Oczywiście ten emocjonalny tytuł dotyczył oswojonego, bardzo wesołego potwora. Tak jak w opowiadaniu Tulleta dobra wróżka, znająca wiele zaklęć, użyła swej czarodziejskiej różdżki mówiąc: ,,Potworniasty potworze przepoczwarz się!..." postanowiliśmy się zmienić...

 

 

Moderator DKK

Maria Kirkiewicz

 

 

 

copyright: www.mbp.dzierzoniow.pl | 2012 All rights reserved