Dziś jest czwartek 20 stycznia 2022 roku Imieniny: Fabian

Zaufaj sobie... czyli blogerka radzi.

Cheryl Strayed jest autorką powieści Małe cuda.

Książka ta jest niezwykła i wywarła na mnie ogromne wrażenie do tego stopnia, że pisząc te słowa mam poczucie, iż jestem na blogu z pisarką. Samo czytanie książki Małe cuda było bardzo przyjemne, ponieważ na każdej  jej stronie można dostrzec empatyczne podejście autorki do podejmowanych tematów. Nigdy dotąd nie zastanawiałam się nad terapeutyczą rolą Internetu. Od dzisiaj wiem, że dobrze moderowany blog może pomóc ludziom w rozwiązywaniu ważnych dla nich problemów.

Książkę Cheryl Strayed będę polecała moim czytelnikom w bibliotece, ponieważ porusza bliskie ludziom tematy. Mądrość pisarki i łatwość  przekazywania własnych doświadczeń, niezwykle celnie podpowiada czytelnikowi jak wybrnąć z sideł złych doświadczeń. Mam swoje ulubione rozdziały, w których zawarte są wyśmienite rady czasami okraszane elementami humoru. Do swoich respondentów autorka odnosi sie z szacunkiem , utwierdza ich w przekonaniu, że są wartościowymi ludźmi, utożsamia się z nimi i zazwyczaj na końcu wypowiedzi radzi im co mogą zrobić, by wyjść z kryzysu. W tych cudeńkach opisanych przez autorkę ludzie przechodzą przez piekło, ich życie rozpada się na kawałeczki więc pisarka radzi im, iż w cierpieniu najlepiej jest szukać pokrewnych dusz, grup wsparcia pomaga również czytanie odpowiednich książek. Prawie każda odpowiedź autorki na blogu poparta jest przykładami z własnego życia . Co więcej,  pisarka poleca stosowanie złotej zasady, która brzmi: zaufaj sobie, czyli postępuj zgodnie z tym , co w głębi duszy uznajesz za prawdziwe.

Dla mnie stwierdzenie autorki:  Jedynym sposobem na przezwyciężanie własnych ograniczeń , niepewności, zakazów i nieudolności jest tworzenie -  stało się moim ulubionym cytatem. Takie małe cudo.

Maria Kirkiewicz

Biblioteka w Ostroszowicach.