Dziś jest sobota 4 lutego 2023 roku Imieniny: Weronika

Dzieci w teatrze i ośrodku kultury

Biblioteka Publiczno-Szkolna w Piławie Dolnej Wystawa malarska i przedstawienie teatralne. 27.X.br.  Uczniowie Szkoły Podstawowej w Piławie Dolnej, klas I  i  III pod opieką wychowawców Ewy Sokołowskiej i Elżbiety Biernackiej, odwiedzili Dzierżoniowski Ośrodek Kultury, aby w „Galerii na Piętrze” obejrzeć wystawę Henryka Kluzy, pod tytułem „Malarstwo-rysunek”. Artysta związany był od wielu lat z Dzierżoniowem. Za swoją pasję malarską, otrzymał wiele nagród.

Zobaczyliśmy pastelowe obrazy przedstawiające przyrodę, krajobrazy, architekturę naszych okolicznych miejscowości. Zobaczyliśmy ciekawe zestawienia koloru i światła, prace o kontrastowej kompozycji, na jednolitym kolorowym tle. Prace w barwach czarno-białych charakteryzowały się  bogactwem kształtów, ciekawą kreską, ekspresją. Dzieci z zaciekawieniem oglądały wystawę. Później skierowaliśmy nasze kroki do kina „Zbyszek”, na spektakl teatralny pt. „80 dni… niesamowita przygoda Passepartout i Phileasa Foga”, wystawiony przez Teatr Moich Marzeń – z Chorzowa. Była to ciekawa, barwna adaptacja książki Juliusza Verne – pt. „W 80 dni dookoła świata.”

Dzieci świetnie bawiły się na spektaklu, reagując z entuzjazmem na zdarzenia dziejące się na scenie. A to wypowiedź ucznia z III klasy – Kamila Kasztelana: „Spektakl okazał się rewelacyjny, wspaniałe stroje, dekoracje, muzyka i gra aktorska. Wszyscy bawiliśmy się świetnie. Zadowoleni wróciliśmy do szkoły”.

Wanda Kun