Dziś jest sobota 4 lutego 2023 roku Imieniny: Weronika

Pucu ! Pucu ! Chlastu! Chlastu! Nie mam rączek jedenastu.

 

Motyle Książkowe piorą , kochmalą , tańczą i śpiewają...15 października najmłodsze dzieci z przedszkola miały bardzo pracowity dzień.Inspiracją do zabawy był wiersz Marii Konopnickiej ,,Pranie.

 

 

Pucu ! Pucu ! Chlastu! Chlastu!

Nie mam rączek jedenastu,

Tylko dwie mam rączki małe

Lecz do prania doskonałe...

 

 

 

Role zostały sprawiedliwie podzielone: jedni przygotowali ubranka lalek do prania, inni gotowali krochmal, a pozostali wlali wodę z płynem do brodzika.

Sam proces prania sprawił dzieciom wspaniałą frajdę. Było to wielkie odkrycie, które pokazało, że sposobów prania jest bardzo dużo. Krochmalenie natomiast uświadomiło dzieciom, iż może to być to świetna zabawa w śliskiej wodzie. Eksperymentom nie było końca. Na zakończenie zaśpiewaliśmy piosenkę o Praczkach oraz zabawiliśmy się przy tanecznych pląsach.

 

 

W dzisiejszych czasach pranie jest bardzo łatwe, dawniej praczki musiały się namozolić, aby rzeczy były czyste, pachnące wiatrem, wyprasowane.... Dzieci z Przedszkola w Ostroszowicach już o tym wiedzą. Pani Grażyna Panońko razem ze swoją gromadką dokończą pranie, powieszą w przedszkolnym ogrodzie, wysuszą, wyprasują i lalki będą wyglądały wspaniale...

Maria Kirkiewicz

                                                 

 

copyright: www.mbp.dzierzoniow.pl | 2012 All rights reserved