Dziś jest czwartek 20 stycznia 2022 roku Imieniny: Fabian

60 lat Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bielawie

W sali narad Rady Miejskiej w Bielawie,  22-go listopada odbyło się spotkanie z okazji jubileuszu 60-lecia działalności Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bielawie.

 W okolicznościowym wystąpieniu kierownik biblioteki - Krzysztof Palimąka przedstawił historię  tej instytucji , która rozpoczęła działalność 1 września 1947r. realizując Uchwałę Miejskiej Rady Narodowej  w sprawie zakupu pierwszego księgozbioru w Spółdzielni Księgarskiej „Czytelnik” w Krakowie.

Zaproszeni goście z zainteresowaniem wysłuchali relacji z 60. lecia dziejów tej placówki, która obecnie realizuje wiele form pracy upowszechniających książkę i czytelnictwo wśród mieszkańców Bielawy.

Zainteresowani dokonaniami tej biblioteki mogą zapoznać się z kroniką bielawskiej książnicy zamieszczonej w najnowszym numerze „Wiadomości  Bielawskich” jak również w starannie wydanej monografii biblioteki.

            Po złożeniu gratulacji, życzeń, wręczeniu kwiatów i upominków przez zaproszonych, gościom zaproponowano wykład dr Joanny Banik nt „Pogorzelowie w Owieśnie” oraz zwiedzenie wystawy ze zbiorów dr Tomasza Surmy „Exlibrisy dolnoślaskich bibliotek”. Kierownik MBP w Bielawie razem z pracownicami podziękowali dyrektorom szkół i przedszkoli za długoletnią współpracę wręczając im dyplomy „Przyjaciela Biblioteki”.

Na zakończenie gospodarze podjęli zaproszonych gości poczęstunkiem. My też tam byliśmy kawę oraz szampana piliśmy, częstując się wyśmienitym urodzinowym tortem, życząc Jubilatce, Koleżankom i Kolegom stu lat w zdrowiu, pomyślności oraz dalszego rozwoju biblioteki.

Galeria

copyright: www.mbp.dzierzoniow.pl | 2012 All rights reserved