Dziś jest czwartek 20 stycznia 2022 roku Imieniny: Fabian

Lipiec w bibliotece

Relacja z akcji letniej w bibliotece w lipcu.


Wakacje w pełni, dzieci korzystają z oferty jaką przygotowały różne instytucje w mieście dla najmłodszych mieszkańców, którzy lato spędzają w mieście. W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. K. K. Baczyńskiego w Dzierżoniowie akcja letnia prowadzona jest od lat 70. XX w.

W tym roku w Dziale Dziecięco-Młodzieżowym w Rynku dzieci bawią się, rysują, rozwiązują zagadki związane z zamkami i pałacami Dolnego Śląska, o których dowiadują się podczas zajęć. Przy okazji powstaje „Letnia galeria”, jej ozdobą są prace ilustrujące tematykę kolejnych zajęć.

W Filii biblioteki przy ul. Sikorskiego 2 odbyło się już wiele projekcji filmowych, 4 bloki gier i zabaw i podobnie jak w Rynku pogadanki i zajęcia plastyczne, a wszystko pod hasłem poznawania najciekawszych zakątków Polski i tworzenia przewodnika namalowanego własnoręcznie przez dzieci. Na bieżąco powstaje wystawa najpiękniejszych prac z ciekawymi zabytkami Polski. Zajęcia są zróżnicowane i dostosowane do możliwości wszystkich uczestników - najmłodszych trzylatków i najstarszych czternastolatków. W zabawowej formie dzieci poznają historię, zabytki, legendy i ciekawostki związane z interesującymi miejscami Dolnego Śląska i całego kraju. Podczas ulubionych przez wszystkich gier, zabaw i konkursów zręcznościowych, każdy z uczestników może wykazać się zręcznością, refleksem lub wiadomościami, zdobywając punkty dla drużyny, które zadecydują o atrakcyjności zdobytych nagród. Forma rywalizacji drużyn, powołanych na czas trwania zabawy, wprowadza dreszczyk emocji, ułatwia integrację grupy i uczy prawidłowych zachowań.

W Czytelni Multimedialnej przy ul. Sikorskiego 2 codziennie nieodpłatnie dzieci mogą korzystać z 5 komputerów z dostępem do Internetu, do ich dyspozycji są również nowe ciekawe gry i programy edukacyjne. Ponieważ jest wielu chętnych, miejsce przy komputerze należy zarezerwować sobie z wyprzedzeniem.

Dzięki dotacji przekazanej przez Gminę Miejską Dzierżoniowa z Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych możliwe było zakupienie materiałów do prowadzenia zajęć plastycznych, gier komputerowych i nagród dla uczestników licznych konkursów organizowanych podczas dwumiesięcznej akcji.

W sierpniu zapraszamy dzieci na równie interesujące zajęcia do naszej Filii przy ul. Sikorskiego, tel. 074 64 56 164, Czytelni Multimedialnej 074 64 56 163, i Działu dla Dzieci i Młodzieży w Rynku 074 64 64 645.

 

Galeria

copyright: www.mbp.dzierzoniow.pl | 2012 All rights reserved