Dziś jest środa 30 listopada 2022 roku Imieniny: Justyna, Konstanty

Wakacyjny plecak przygód

Wakacje to ekscytujący i radosny czas bardzo wyczekiwany przez uczniów. Nareszcie można zapomnieć o szkole i cieszyć się urokami lata. Podczas wakacji mogą nam się zdarzyć nie tylko radosne przygody. O niebezpieczeństwach i sposobach zapobiegania im mogły się dowiedzieć dzieci ze Świetlicy Środowiskowej działającej w Szkole Podstawowej nr 5, uczestniczące w czerwcowych zajęciach w Filii biblioteki.

 Dzieci dowiedziały się, w jaki sposób uniknąć przegrzania organizmu i jak pomóc człowiekowi, który zemdlał z powodu upału.  Z zainteresowaniem wysłuchały opowiadania pt. Franklin gubi się w lesie. Wspólnie z prowadzącą zajrzały do plecaka wypełnionego różnymi przedmiotami i próbowały odgadnąć, które rzeczy są przydatne, a które zbyteczne podczas jednodniowej wycieczki do lasu lub w góry. Ze zdumieniem dowiedziały się, że do rozpalenia ogniska może się przydać zarówno lupa jak i bateria. Na zakończenie uczestnicy podjęli się trudnego zadania zbudowania łódki z papierowych elementów.

 W ramach funkcjonowania Świetlicy Środowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 5 w Dzierżoniowie grupa uczniów kilkakrotnie odwiedziła Filię biblioteki. Dzieci zwiedziły  wszystkie działy udostępniania, zapoznały się z pracą introligatora i bibliotekarza, obejrzały wystawę fotografii dawnego Dzierżoniowa oraz poznały legendę o smoku z Dzierżoniowa.

 

 

copyright: www.mbp.dzierzoniow.pl | 2012 All rights reserved