Dziś jest poniedziałek 29 listopada 2021 roku Imieniny: Fryderyk

Święto Książki i Róży

Historia aktora, opowiedziana żywym, barwnym językiem, pełna zabawnych anegdot i nieznanych powszechnie faktów przykuła uwagę słuchaczy. Dopełnieniem opowieści były zdjęcia z prywatnego zbioru wdowy po aktorze oraz  fotosy z filmów, w których wystąpił Cybulski. Spotkanie było okazją do  uhonorowania przyjaciół biblioteki w związku ze zbliżającym się Międzynarodowym Świętem Książki i Praw Autorskich. Tradycją biblioteki jest, by w tym dniu obdarowywać  czytelników różami, tak jak czyni się od kilkudziesięciu lat w Hiszpanii, skąd wywodzi się ten zwyczaj. W tym roku podziękowania w obecności Andrzeja Bolisęgi zastępcy burmistrza Dzierżoniowa otrzymali aktywni czytelnicy, członkowie klubów działających przy bibliotece, Wolontariusze, Darczyńcy i Przyjaciele wspierający działania biblioteki w popularyzacji czytelnictwa. To szczególne wyróżnienie otrzymali: Iwona Matyja i Wanda Kunecka -  radne z Komisji Edukacji i Spraw Społecznych UM Dzierżoniowa, Zofia Mirek i Halina Pezowicz z Zarządu Towarzystwa Oświatowego Ziemi Dzierżoniowskiej, oraz: Maria Zarzycka-Chołody, Krystyna Czekaj, Urszula Dziedzic, Joanna Drozdowska-Wrońska, Ewa Wódkiewicz, Halina Bartodziejska, Janina Nowak, Małgorzata Cichecka–Papińska, Lidia Malinowska-Mizerska, Krystyna Sewastianowicz, Anna Pławska–Ekiert, Krystyna Popławska, Barbara Zarówna,  Krystyna Markowska-Tacchetti, Halina Bzdyra, Katarzyna Rybacka, Katarzyna Prus-Rąpała, Monika Kępa, Anna Jakimczyk, Brygida Martychowiec, Ewa Głodowska, Barbara Gacek, Anna Bednarek, Krystyna Ogińska, Stefania Opara, Stanisława Lichota, Felicja Jankowska, Robert Lubowski, Jadwiga Ławska, Halina Laskowska, Dorota Pilarczyk, Anna Opęchowska, Alicja Karaś, Zdzisław Sykuła, Anna Noińska, Barbara i Tomasz Zawojscy, Zdzisław Pochowski, Renata Pochowska, Bartłomiej Wakuła, Bogumiła Hołdonowicz, Renata Szabat, Iwona Chorążyczewska, Aneta Nowak.