Dziś jest piątek 28 stycznia 2022 roku Imieniny: Walery, Karol

Wystawa fotografii Kacpra Środonia

W cyklu Człowiek z pasją organizowane są w bibliotece spotkania i wystawy prezentujące osiągnięcia  ciekawych postaci związanych z  ziemią dzierżoniowską. Kacper Środoń, którego fotografie można oglądać na otwartej 25 marca wystawie Zobaczyć więcej jest uczniem Gimnazjum nr 5 w Bielawie. Oprócz fotografii interesuje się także poezją i malarstwem. Jest laureatem wielu nagród, m.in. zdobył II nagrodę w międzynarodowym konkursie fotograficznym Matematyka w obiektywie. Gośćmi wernisażu, oprócz  znajomych, rodziny i przyjaciół młodego artysty byli m.in. Andrzej Bolisęga zastępca burmistrza Dzierżoniowa, Marzanna Kamińska dyrektorka Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bielawie, do którego uczęszcza Kacper, oraz mieszkańcy Dzierżoniowa i Bielawy. Wystawę można oglądać do 24 kwietnia w forum Filii biblioteki przy ul. Sikorskiego 2. W późniejszym terminie wystawa będzie przeniesiona do biblioteki w dzierżoniowskim Rynku.