Dziś jest poniedziałek 29 listopada 2021 roku Imieniny: Fryderyk

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek 2005

Obchody Dnia Bibliotekarza i Bibliotek  sprawozdanie z przebiegu.

Uroczystość Dnia Bibliotekarza i Bibliotek obchodzona jest w całym kraju tradycyjnie w maju. Maj i czerwiec obfitowały w ważne imprezy organizowane przez bibliotekę, dlatego w naszej placówce wszyscy pracownicy na czele z Marią Zarzycką – Chołody i zaproszonymi gośćmi spotkali się z tej okazji 30 czerwca. Dzień Bibliotekarza i Bibliotek obchodzony jest pod koniec roku kulturalnooświatowego, kiedy to dokonuje się podsumowań i ocen. W tym roku gośćmi bibliotekarzy w tym dniu byli pan Marek Piorun burmistrz Dzierżoniowa oraz pan Ryszard Szydłowski Jego zastępca, pan Henryk Smolny Przewodniczący Rady Miejskiej, pani Janina Lora Przewodnicząca Komisji Edukacji Kultury i Łączności z Tradycją Lokalną RM, a także pani Maria Kwiatkowska Przewodnicząca Społecznego Komitetu Pomocy Bibliotece.

Po krótkim przypomnieniu przez dyrektora biblioteki działań naszej instytucji i osiągnięć w dziedzinie komputeryzacji zbiorów, popularyzacji czytelnictwa, promocji miasta w kraju i za granicą oraz współpracy z placówkami oświatowymi i instytucjami kulturalnooświatowymi w mieście i powiecie, niektórzy bibliotekarze zostali wyróżnieni listami gratulacyjnymi. W swoich wystąpieniach Burmistrz i Przewodniczący Rady Miejskiej pogratulowali osiągnięć wszystkim pracownikom, podkreślając rolę dyrektora, czym nawiązali do niedawnego odznaczenia pani Zarzyckiej Złotym Krzyżem Zasługi. Przy kawie i herbacie był czas na mniej oficjalne rozmowy, na które w codziennej pracy zazwyczaj nie ma czasu. W tym miłym dniu odwiedziła nas także pani Zofia Mirek Przewodnicząca Rady Powiatu, która jak zwykle przyniosła w podarunku książkę i wiele ciepłych słów. Nasi goście byli pierwszymi widzami wystawy prac uczestników międzynarodowego konkursu fotograficznego i plastycznego „Przyjaciele po obu stronach Sudetów – Piękno naszej ziemi”. Prace można oglądać w budynku głównym biblioteki do września, kiedy to odbędzie się konferencja z udziałem bibliotekarzy polskich i czeskich.

Wakacje to czas urlopów i odpoczynku, ale biblioteka pracuje nieprzerwanie (z wyjątkiem Filii Nr 1, w której do końca lipca trwa inwentaryzacja) i zaprasza swoich czytelników codziennie w lipcu i sierpniu od 9.00 – 17, w czwartki od 8.00 – 12.00, a w pierwszą sobotę miesiąca od 8.00 – 14.00. Dzieci spędzające lato w mieście zapraszamy do Oddziału Dziecięcego w Rynku we wtorki i czwartki na godzinę 11.00 na gry, zabawy, zajęcia plastyczne i konkursy, a do czytelni multimedialnej w budynku filii przy ul. Sikorskiego 2 na zajęcia komputerowe.