Dziś jest środa 30 listopada 2022 roku Imieniny: Justyna, Konstanty

Ferie w Bibliotece 2007

Przebieg ferii zimowych w naszej Bibliotece.

W ramach zajęć przeprowadzonych w Miejskiej Bibliotece Publicznej od 29.01.07 do11.02.07 zajęcia z dziećmi odbywały się w Oddziale Dziecięco-Młodzieżowym w Rynku, w Filii przy ul. Sikorskiego 2 i w Czytelni Multimedialnej.

Dzieci wysłuchały pogadanek na temat bezpiecznego spędzania czasu wolnego, unikania zagrożeń na drodze, a także w środowisku rówieśniczym.

Urozmaiceniem zajęć były spotkania z „głośnym czytaniem” bajek o tematyce zimowej, a ich treść była inspiracją do zajęć plastycznych. Podczas zajęć plastycznych związanych tematycznie z omawianymi aktualnie książkami podopieczni mogli wykazać się pomysłowością i talentem wykonując rysunki kredkami, wyklejanki, malowanki, wycinanki i kolaże. Wszystkie prace znalazły się na wystawie, a autorzy najlepszych prac dostali skromne upominki.

Bloki gier i zabaw i zgaduj-zgadule to ulubione formy zajęć zarówno dzieci młodszych jak i nastolatków ponieważ dają możliwość wykazania się różnego typu umiejętnościami i sprawnościami, a rywalizacja podnosi atrakcyjność takiej zabawy.

Dzięki wykorzystaniu zestawu kina domowego dzieci obejrzały 12 atrakcyjnych filmów o bardzo wysokiej jakości odbioru dźwięku i obrazu.

W oddziale Dziecięco-Młodzieżowym przez dwa tygodnie ferii spotykali się uczestnicy warsztatów fotograficznych. W poniedziałki i piątki uczyli sie fotografowania i wykonali mnóstwo ciekawych zdjęć, które już niedługo będzie można obejrzeć na wystawie. Kolejna szansa na wzięcie udziału w takich zajęciach nadejdzie dopiero podczas wakacji, kiedy znów ruszą zajęcia warsztatowe.

W minione ferie zimowe Czytelnia Multimedialna przygotowała dla dzieci dwa konkursy z nagrodami. Pierwszy, „Moja wizytówka” trwał przez cały pierwszy tydzień. Uczestnicy przygotowywali prace korzystając z programów graficznych. Dodatkowym upominkiem było wydrukowanie ich na specjalnym, eleganckim papierze wizytówkowym.

Drugim konkursem, tym razem tylko dla młodszych chłopców, były „Wyścigi”. Łącznie w konkursach wzięło udział 19 osób.

Tradycyjnie Czytelnia Multimedialna udostępniła dzieciom w tym czasie nieodpłatnie cztery komputery. Korzystano głównie ze stron internetowych z grami online, m.in. My Fantasy, Barbie (z możliwością dowolnego ubierania lalek, malowania ich i zmieniania fryzur, a nawet wydrukowania efektu pracy), Kubuś, Żyrafa. Poza tym powodzeniem cieszyły się gry komputerowe na płytach CD, a szczególnie skoki narciarskie, wszelkiego rodzaju wyścigi i gry sportowe.

Za pieniądze przeznaczone na ten cel, kupione zostały nagrody dla zwycięzców i uczestników konkursów, a także nowe gry komputerowe: „Mały Ogrodnik” dla dziewczynek i „FIFA 2005” dla starszych chłopców.

W te ferie z naszych usług skorzystała rekordowa liczba dzieci, które spędziły u nas aż 236 godzin. Można więc śmiało powiedzieć, że oferta Czytelni Multimedialnej z roku na rok coraz ciekawsza, przyciąga nowych uczestników.

copyright: www.mbp.dzierzoniow.pl | 2012 All rights reserved